Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gladiatus

31. 1. 2010

Gladiatus je další z mnoha úspěšných online her. Jeho princip je ale mírně odlišný od všech ostatních. Hráči dostanou úlohu gladiátora, kterého musí všelijak vylepšovat. Kupovat mu nové brnění a zbraně, vylepšovat vlastnosti apod. V tomto ohledu se jedná o online variaci běžných RPG her.

Herní systém Jak už jsem řekl, celá hra spočívá ve vylepšování si vlastního gladiátora, přijímání a plnění úkolů, vylepšování dovedností a v neposlední řadě také soupeření s ostatními bojovníky v aréně. Oproti ostatním strategickým online hrám má jednu základní nevýhodu – není zde nic jako mapa, takže hráči nemohou kooperovat se svými sousedy, ani s nimi soupeřit. Své síly mohou měřit maximálně v aréně. V reálném čase se zde odehrávají pouze výpravy a souboje, na které jsou ale potřeba cestovní body, které se získávají po určité době. Všechny ostatní činnosti může hráč provádět okamžitě, má-li dostatek zlata nebo jiných potřebných atributů.

Uživatelská přívětivost Gladiatus nabízí opravdu originální a stylovou herní obrazovku. Jedná se o takový “římský styl”, který dokonale vystihuje svět gladiátorů. Stránka vypadá jako jedna velká římská zeď se sloupovím, na které jsou zobrazeny veškeré informace. Na levém sloupu visí prapor, na kterém je menu, ze kterého se celá hra ovládá. Přehled, Zprávy, Gilda a Síň slávy se nacházejí v horní části nabídky, zbytek pak v překlikávacím menu níže. Zde si vybíráme mezi nabídkou ve městě, kde je např. Taverna nebo Cvičiště, a nabídkou cestování, kde se můžeme vydat na výpravu např. do Mlžných hor nebo k Poustevníkovi. V prostoru samotné zdi, mezi dvěma sloupy, se už nachází herní obrazovka, na které se zobrazují informace odpovídající aktuálně zvolené nabídce.

Placené funkce I v Gladiatu si můžeme různě vypomoci pomocí reálných peněz, za které si nakoupíme Rubíny. Za Rubíny se dá nakoupit lepší výzbroj a různě jinak si dopomoci. Oproti Travianu nebo Divokým kmenům jsou zde Rubíny podle mého mnohem silnější a nutnější, takže obyčejní hráči nemají moc šancí.

Grafika Po grafické stránce je na tom Gladiatus velmi dobře, má podobně skvělou grafiku jako Travian, možná ještě lepší. Vše je stylizováno do římských dob a podporuje ideu gladiátorů a gladiátorských zápasů.

Hodnocení Největší slabinou hry Gladiatus je zřejmě její herní systém. Nenabízí totiž tolik kooperace mezi hráči a tím pádem není tolik chytlavá. Navíc někdo může být v úvodní smršti informací zmatený a nemusí vůbec vědět, co se po něm žádá. Kdyby Gladiatus obsahoval podobně skvělou nápovědu jako Travian, byl by určitě mnohem hratelnější.

Klady - skvělá grafika ,propracovaný systém drag&drop pro vybavení ve hře,

Zápory - herní systém(nedostatečná kooperace hráčů) ,přílišná výhoda v placených funkcích

 

Obrazek