Jdi na obsah Jdi na menu
 


Travian

4. 2. 2010

Travian je zřejmě nejznámější online hrou v českých luzích a hájích. Jedná se o strategickou hru v reálném čase, kde uživatelé vylepšují své vesničky, staví vojska, bojují spolu, zkrátka se snaží všeobecně prosperovat. Není možné, aby úspěšný herní systém, který Travian bezesporu má, zůstal bez povšimnutí u jiných tvůrců – podobný nabízejí např. Divoké kmeny, Ikariam a další.

Úvodní stránka Travianu sice moc přehledná není, nicméně ta nám zprostředkovává pouze přihlášení do hry. Zaregistrovat se můžeme do jednoho z více než deseti běžících serverů, takže budeme znevýhodněni jen minimálně, když se připojíme do již nějakou chvíli spuštěného. Když se jednoduše zaregistrujeme a zadáme aktivační kód, můžeme se konečně pustit do hry. Uvítá nás přehled surovinových polí a vyskakovací okno, kde nám válečník našeho národa (Galové, Germáni, Římané) zadává úkoly, tak abychom se s hrou co nejrychleji sžili. Travian.cz

To je další novinka v Travianu a opravdu skvělý koncept, neboť nový hráč má skutečně motivaci úkoly plnit (dostává za ně odměnu) a nenuceně se tak seznamuje s principy a fungováním hry. Když úkol splní, stačí vždy jen kliknout na velký obrázek válečníka (zadavatele úkolu), který se nachází vpravo od mapy surovinových polí, a může přejít na úkol další, nebo převzít odměnu. Nad mapou surovin se nachází základní menu, resp. přepínač jednotlivých zobrazení. Základní je Přehled vesnice, kde hráč vidí úroveň svých jednotlivých surovinových polí, dále si může přepnout na Centrum vesnice, kde se staví všechny ostatní budovy (Sklad surovin, Sýpka, Ambasáda, …), Mapu, kde zjistí pozici sousedních vesnic, se kterými může buďto soupeřit, nebo spolupracovat, Statistiky, kde se nachází žebříček hráčů podle různých kritérií a nakonec Hlášení/Zprávy, kde si může přečíst Hlášení o útocích a jiných událostech týkajících se hráčovy vesnice a Zprávy od jiných hráčů. Vlevo, odděleně od herní obrazovky, se nachází další menu s odkazy, které se netýkají přímo samotné hry. Nalezneme tam Návod, Profil, Fórum, Chat, odkaz pro odhlášení a podobné věci. Díky tomu, že je trochu stranou, tak vůbec neruší při hraní.

Grafika Travianu je prostě úchvatná! Vyznačuje se zejména krásně malovanými postavičkami, ale i budovami a vůbec celým uživatelským rozhraním. Je to typ grafiky, který si prostě zamilujete, a lahodí oku snad každého člověka. V tomto směru odvedli tvůrci skutečně výtečnou práci.

Hodnocení

Travian je velmi známá hra, která má co nabídnout širokým vrstvám uživatelů. Zaujme zejména příjemnou grafikou krásnou na pohled a propracovaným herním systémem. Pokud ji jednou zkusíte, je velká šance, že se na ní stanete závislými, protože má opravdu nesporné kvality.

Klady

* nádherná grafika

* propracovaný herní systém

* promyšlená úvodní nápověda

Zápory

* krajně návyková hra:P

 

Screenshoty:

Obrazek

Obrazek

Obrazek